top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תTipsBank4u

Cockpit Chart Oct-9-2020

זה נראה כמו תחילתו של ראלי מופלא - רק חבל שיש בחירות בעוד 3 שבועות. וגם - יחס ה P/C של ה- VIX זינק אתמול פי 3 !!! תובנות ומשמעויות - בפוסט וב- COCKPIT למטה


*המידע הכלול בדו"ח זה אינו מהווה ייעוץ השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכיו של המשתמש, במצבו הכלכלי וביכולותיו. המידע בדו"ח זה אינו מהווה הצעה, המלצה, או הכוונה לבצע פעילות מסחר לרכישה, מכירה או אחרת, האחריות לשימוש במידע, העברתו הלאה או המלצה לאחרים לבצע פעולה כלשהי הינייה באחריות מוחלטת ובלעדית לשיקול דעתו ולסיכון של המשתמש בלבד. המשתמש אחראי ולוקח על עצמו מלוא הסיכון והעלות הכספית שתנבע משימוש שייעשה בחומרי הדו"ח.


בטבלה למטה -זינוק חד ביחס ה- PUT /CALL של ה- VIX - האם הפחד נמוג מהשוק?


חשוב להיום:

 • סייקל המסחר - מגמת השיפור בפרמטרים הטכניים החזירה אותנו ל- LONG בטווח הקצר

 • סקטורים - נמשך השיפור בסקטור התעשיה והתשתיות, גם הפיננסים עושה סימני התחזקות, כך אמור להתחיל שיפור בכלכלה הריאלית - ראה פרוט לסקטורים השונים בקובץ ה- COCKPIT CHART בתחתית הדף)

 • מומנטום - ממשיך להיות חיובי.

 • זרימת הכסף - ללא שינוי כל- 4 המימדים שאנחנו מנטרים חיוביים. על פניו זה נראה בהחלט בסדר אבל - בטווחי הזמן הארוכים יותר - בעיקר החודשי ממשיכות להתפתח סטיות בין המחיר שעולה לזרימת הכסף החכם - ככל שזה מתמשך זה ישפיע לאורך יותר זמן כאשר השוק יחזור לרדת

 • יחס PUT /CALL - לכלל השוק עדיין נמוך - 0.8 - במקביל לזינוק חד ביחס של ה- VIX - ראה הרחבה בהמשך.

 • סנטימנט המשקיעים - מגמה של שיפור - גבולי

 • מנית AAPL - מובילת השוק הולכת הצידה ועדיין לא מסמנת כיוון ברור של עליה

 • קורלצית הפחד - עדיין בתוקף ! זה לא נגמר - אנחנו עדיין בתוכהמומלץ מאד לקרוא את מה שכתבנו אתמול למי שלא קרא עדיין - זה מאד רלוונטי וגם נותן את הרקע המתאים למה שנציין בהמשך לגבי יחס ה- P/C של ה- VIX.

הסיפור המרכזי של אתמול הוא יחס ה - PUT /CALL של ה- VIX.

היחס הזה משווה בין נפח אופציות מסוג PUT לנפח אופציות מסוג CALL. כאשר היחס הזה גבוה מ- 1 המשמעות היא שסנטימנט המשקיעים מצפה לירידה של המדד. זינוק של כמעט פי 3 ביחס ליום קודם איננו אופייני מבחינת העוצמה שלו, מה שאומר שהרבה משקיעים שינו אתמול את דעתם ועכשיו יותר מאמינים שה- VIX ימשיך לרדת. זהו בהחלט איתות חיובי לשוק עולה ובמצב רגיל יחשב לסימן מובהק להמשך עליות או לתחילתו של ראלי חדש.

זה בהחלט יכול לקרות בתקופה הקרובה אבל יש לקחת בחשבון שני דברים:

 1. הפיל שבחדר - הבחירות - הרחבנו על כך בפוסטים הקודמים ולא נחזור על זה שוב

 2. עקומת החוזים העתידיים של ה- VIX - "הגיבנת" שלה המשיכה לגדול אתמול ויש לנו בסך הכל עוד 8 ימי מסחר עד הפקיעה הקרובה. גם על משמעות התופעה הזאת הרחבנו אתמול

בשורה התחתונה - יש יותר מקום לאופטימיותלסיכום:

השוק ממשיך לעלות ואתמול מדד ה- S&P500 פרץ מעלה את מחסום ה- 3430 (סגירה מעל 343.5 ב- SPY). זה בהחלט סימן מעודד ומרבית הפרמטרים הטכניים מצביעים על מגמת עליה. זה יכול להיות התחלתו של ראלי נפלא אבל כמו שכתבנו אתמול:

בשורה התחתונה - יתכן שהשוק ימשיך לעלות מכאן אבל ניהול סיכונים שקול ואחראי מתבקש.


ארגז כלים יומי:

למי שחושש שהוא עלול להפסיד את החגיגה - לטווח הקצר - פוזיציות לונג עם חלק קטן יחסית של התיק עם המלצה להיכנס רק ב- PULL BACK הקרוב - קרוב לרמות התמיכה.

למי שמרגיש פחות נוח עם הסיכון המשמעותי של הבחירות - המשך עמידה על הקווים בחוץ לגמרי במזומן - טוב ונכון לפחות באותה המידה.


אולי יעניין אותך:


זמינים לכל שאלה - tipsbank4u@gmail.com


התמונה המלאה בקובץ ה- COCKPIT CHART - למטה


The whole picture in the below COCKPIT CHARTCockpit Chart Tipsbank4u 9-10-20
.pdf
הורידו את PDF • 929KB
*חשוב מאד - ראה אזהרה לגבי מסחר בנכסי ה- VIX:

המסחר בנכסי תנודתיות - VIX ונגזרותיו - הינו תנודתי מאד ובעל סיכון גבוה להפסדים כבדים. המידע המוצג כאן מבוסס על נתונים טכניים נכונים ליום המסחר האחרון. מה שהיה אינו בהכרח מה שיהיה ואין לראות בסקירה זו ובכל הנאמר באתר המלצה כלשהי לרכישה ומכירה של ניירות ערך כלשהם או לבצע פעולה כלשהי בשוק ההון


The information contained in this report does not constitute investment advice and does not constitute a substitute for professional advice that takes into account the user's needs, financial condition and capabilities. Sharing it on or recommending others to take any action is the sole and exclusive responsibility of the user's sole discretion and risk. The user is responsible and assumes all risk and financial costs arising from the use of the report materials.


256 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page