top of page
חיפוש

Cockpit Chart Oct-8-2020

העליות נמשכות ונמשך השיפור בחלק מהפרמטרים הטכניים - אבל לא בכולם!


*המידע הכלול בדו"ח זה אינו מהווה ייעוץ השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכיו של המשתמש, במצבו הכלכלי וביכולותיו. המידע בדו"ח זה אינו מהווה הצעה, המלצה, או הכוונה לבצע פעילות מסחר לרכישה, מכירה או אחרת, האחריות לשימוש במידע, העברתו הלאה או המלצה לאחרים לבצע פעולה כלשהי הינייה באחריות מוחלטת ובלעדית לשיקול דעתו ולסיכון של המשתמש בלבד. המשתמש אחראי ולוקח על עצמו מלוא הסיכון והעלות הכספית שתנבע משימוש שייעשה בחומרי הדו"ח.


בגרף למטה -גיבנת חריגה על עקומת החוזים העתידיים של ה- VIX - ראה הרחבה בהמשך


חשוב להיום:

 • סייקל המסחר - מגמת שיפור בפרמטרים הטכניים אבל עדיין ב- HOLD גם בטווח הקצר

 • סקטורים - ללא שינוי שיפור נמשך בסקטור התעשיה והתשתיות, גם הפיננסים עושה סימני התחזקות, בתקווה שנתחיל כבר לראות שיפור בכלכלה הריאלית- ראה פרוט לסקטורים השונים בקובץ ה- COCKPIT CHART בתחתית הדף)

 • מומנטום - ממשיך להיות חיובי.

 • זרימת הכסף - הנדנדה נמשכת ואתמול חזרנו ל- 4 מימדים חיוביים. - על פניו זה נראה בהחלט בסדר אבל - בטווחי הזמן הארוכים יותר - בעיקר החודשי ממשיכות להתפתח סטיות בין המחיר שעולה לזרימת הכסף החכם - יכול הצביע על ניצול של היציבות במחירים להמשך יציאה מהשוק של הכסף הגדול.

 • יחס PUT /CALL - נמוך - 0.76 - רמת גידור נמוכה יחסית

 • סנטימנט המשקיעים - ממשיך להיות שלילי

 • מנית AAPL - מובילת השוק הולכת הצידה ועדיין לא מסמנת כיוון ברור של עליה

 • קורלצית הפחד - עדיין בתוקף ! זה לא נגמר - אנחנו עדיין בתוכהיום עולה יום יורד- אתמול ירידה של 4.82% כאשר אנחנו עדיין ברמה הרבה מעבר לממוצע הרב שנתי. בגרף למעלה מוצגים 3 מדדים ו- 3 חוזים עתידיים של ה- VIX.


להלן הסבר קצר לגבי מה שאנחנו רואים:

 1. המדדים - ה- VIX עצמו המיצג תנודתיות ספוט ל- 30 יום, VIX9D - תנודתיות לטווח הקצר של 9 ימים, VIX3M - תנודתיות לטווח הארוך של 3 חודשים. במצב שוק נורמלי הם צריכים להיות במגמה של עליה מהקצר לארוך וזה מה שמתקיים כרגע.

 2. החוזים העתידיים על ה- VIX - ה- VIX1 חוזה עתידי קצר ל- 30 יום, VIX2 חוזה לטווח של 60 יום ו- VIX3 - חוזה לטווח של 90 יום.

 3. מאחר ואי אפשר לסחור במדד ה- VIX עצמו, המסחר בנכסי ה- VIX מתבצע בתעודות (ETF/ETN) שמנגנון התמחור שלהן נקבע בין השאר ע"י פער המחירים בין החוזים העתידיים - כאשר היחס החשוב ביותר הינו בין VIX1 ל- VIX2 שנקרא CONTANGO. מבלי להכנס יותר מדי לעומק נאמר רק שמנהלי התעודות כמו SVXY ( שורט VIX ) או VXX (לונג VIX) מגלגלים את האחזקות שלהם בחוזים העתידיים במהלך החודש כאשר בסוף החודש כל האחזקה הינה בחוזה הבא, מאחר והחוזה הנוכחי פג תוקף. המנגנון הזה יוצר משמעות רבה ליחס המחירים בין החוזים ובמצב הרגיל של שוק עולה - המחיר של ה- VXX נשחק כל יום - שחיקה טכנית מעצם המנגנון. כפי שציינו במצב נורמלי של שוק עולה - כל העקומה עולה משמאל לימין.

 4. מה משמעות הירידה בקטע בין VIX2 ל- VIX3 ? - נכון - זה קשור לבחירות. השיפוע ההפוך מתאים למצב עקומה של שוק עתידי יורד !!! נחסוך מכם את ניתוחים הטכניים אבל חשוב שהמסר יעבור - אירוע הבחירות יוצר רמת אי וודאות כל כך גבוהה שהשוק מתמחר כרגע ירידה בחודש הבא.

 5. זה כמובן לא חייב להתקיים והכל עוד יכול לקרות - אבל מי שמנהל סיכונים נכון חייב לקחת את זה בחשבון.


לסיכום:

השוק עולה וכולם שמחים עם זה. הוכחת רצינות תהיה סגירה של ה- SPY מעל 343.5 , ככל שזה יקרה (אם בכלל) יותר קרוב לבחירות - זה צריך יהיה להשתקף גם בעקומת החוזים העתידיים של ה- VIX. המשך המצג הנוכחי שלה אומר שיש מדרון מעבר לבחירות ויש להיערך בהתאם

בשורה התחתונה - יתכן שהשוק ימשיך לעלות מכאן אבל ניהול סיכונים שקול ואחראי מתבקש.


ארגז כלים יומי:

בעמדת המתנה


אולי יעניין אותך:


זמינים לכל שאלה - tipsbank4u@gmail.com


התמונה המלאה בקובץ ה- COCKPIT CHART - למטה


The whole picture in the below COCKPIT CHARTCockpit Chart Tipsbank4u 8-10-20
.pdf
הורידו את PDF • 926KB*חשוב מאד - ראה אזהרה לגבי מסחר בנכסי ה- VIX:

המסחר בנכסי תנודתיות - VIX ונגזרותיו - הינו תנודתי מאד ובעל סיכון גבוה להפסדים כבדים. המידע המוצג כאן מבוסס על נתונים טכניים נכונים ליום המסחר האחרון. מה שהיה אינו בהכרח מה שיהיה ואין לראות בסקירה זו ובכל הנאמר באתר המלצה כלשהי לרכישה ומכירה של ניירות ערך כלשהם או לבצע פעולה כלשהי בשוק ההון


The information contained in this report does not constitute investment advice and does not constitute a substitute for professional advice that takes into account the user's needs, financial condition and capabilities. Sharing it on or recommending others to take any action is the sole and exclusive responsibility of the user's sole discretion and risk. The user is responsible and assumes all risk and financial costs arising from the use of the report materials.


161 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page