top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תTipsBank4u

Cockpit Chart Nov-9-2020

"שינוי אינו מתחולל ללא גרימת אי נוחות, אפילו אם הוא שינוי מרע לטוב " (ריצארד הוקר)

במונחים שלנו - שוק ההון יעלה בהתחלה בגלל השינוי וירד בהמשך בגלל האי נוחות. החוכמה היא לדעת באיזה שלב אנחנו נמצאים.

תובנות - בפוסט ובקובץ ה- COCKPIT למטה


*המידע הכלול בדו"ח זה אינו מהווה ייעוץ השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכיו של המשתמש, במצבו הכלכלי וביכולותיו. המידע בדו"ח זה אינו מהווה הצעה, המלצה, או הכוונה לבצע פעילות מסחר לרכישה, מכירה או אחרת, האחריות לשימוש במידע, העברתו הלאה או המלצה לאחרים לבצע פעולה כלשהי הינייה באחריות מוחלטת ובלעדית לשיקול דעתו ולסיכון של המשתמש בלבד. המשתמש אחראי ולוקח על עצמו מלוא הסיכון והעלות הכספית שתנבע משימוש שייעשה בחומרי הדו"ח.


בטבלה למטה- עקומת החוזים העתידיים של ה- VIX - ירידת לחץ!


חשוב להיום:

 • סייקל המסחר - ממשיך ב- LONG - בטווח הקצר - מתחבר לאווירה האופטימית

 • סקטורים - התעשיה, תשתיות וגם חומרי הגלם - ממשיכים בעמדת חוזק מול ה- SPY אבל בחלקם המגמה נחלשת

 • מומנטום - חיובי ומתחזק - הביטוי המעשי של השיפור בסנטימנט

 • זרימת הכסף - מתוך 4 המימדים שאנחנו מנטרים חזרנו ל- 2 חיוביים עם מגמה של שיפור

 • יחס PUT /CALL -לכלל השוק 0.85

 • סנטימנט המשקיעים - השיפור נמשך

 • מנית אפל - ממשיכה במגמת העליה - זה חשוב כי היא "מנהיגת דעות" ומובילת השוק

 • דוחות החברות - בסה"כ יותר טוב מהציפיות, יחד עם זאת המשקיעים פחות סלחניים לפיספוסים וגם לצפי לא ברור להמשך. כדאי לשים לב לשיפור ברווחיות בחברות מסוימות שנובע מכך שהעובדים שלהן לא מגיעים למשרד- הם עובדים מהבית וזה חוסך בהוצאות התפעוליות ובעתיד יחסוך גם בנדל"ן

 • קורלצית הפחד - עדיין בתוקף ! זה לא נגמר - אנחנו עדיין בתוכה

ה- VIX קרס השבוע בכמעט 35% והוכיח שוב למה הוא נקרא מדד הפחד. מאחר והוא המשקף הטהור ביותר של סנטימנט המשקיעים, ירידת המתח ושחרור הלחץ התפרצו - עוד לפני שהיו בכלל תוצאות סופיות. כרגע ברמה של 25 רחוק מאזור ה- 40 של השבוע שעבר אבל עדיין מעל הממוצע ארוך טווח שלו מה שאומר שעדיין צפויות תנודות חזקות בשוק - למעלה ולמטה.

המודל שלנו שמבוסס על עולמות ה- VIX נותן התראה מוקדמת על עלית הסיכון בשוק וגם על שינוי מגמה - לכניסה מחדש ברמת בטחון גבוהה. כל המנויים שלנו מקבלים עידכון ומתנהלים בהתאם.

 

מדד ה- LSM - LONG/SHORT MARKET

מדד חדש שהשקנו שבא לסייע במיוחד בתקופות של אי וודאות וכיוון לא ברור של השוק.


השאלות שנשאלות תמיד:

 • האם השוק כבר בשל לעליות לאחר תקופת הירידות ?

 • מה הסיכון בלהיכנס לפוזיציות שורט עכשיו לאחר שהשוק כבר ירד כברת דרך?

 • המניה עלתה כל כך הרבה ועושה סימני התעייפות - האם כאשר עושים עליה שורט עכשיו הולכים נגד השוק?

 • מתי בדיוק יגמר אפקט הבחירות ?

סייקל המסחר LONG או SHORT מספק לנו אינדיקציה טכנית כללית - אבל הוא אינו משמש ככלי יישומי.

המדד החדש שלנו משקלל פרמטרים טכניים כלליים רלוונטיים - יחד עם הכלים הייחודיים שלנו מעולמות ה- VIX.

התוצאה - אינדיקציה ברורה האם אנחנו נמצאים במצב שוק מתאים לפוזיציות לונג או שורט - וגם מה העומק שלו. ככל שהניקוד יותר גבוה (בערך המוחלט) - רמת הביטחון לסחור עם הכיוון המסומן עולה .

האזורים השונים מסומנים על הגרף יחד עם הניקוד לתאריך המצויין.

מעל הגרף יש תיאור המצב להיום - LONG/SHORT/NEUTRAL

 

לסיכום:

תם אבל לא נשלם - למרות זאת נראה ששוק ההון אמר את דברו עם עליות חזקות בכל המדדים. ה- S&P500 מתקרב לשיא הקודם האחרון של 12/10/20 בשער של 3534, ברמה הטכנית נדרשת המשכיות וסגירה מעליו כדי שנמשיך בבטחון לשיא כל הזמנים חדש - מעל 3580. בתקווה שאנחו כבר באמת ביום שאחרי עם נשיא נבחר שיוכל להתחיל לעבוד. הוא צריך לטפל במשבר כלכלי מהחמורים ביותר שידע העולם במקביל להדברה וריסון של מגפת הקורונה. מכל היבט כלכלי - רמות המחירים בשוק היום מתחו לקצה העליון את הניתוק בין הכלכלה הריאלית לשוק ההון. חייבים גם לומר שהגבול העליון הזה סומן כבר לא אחת בעבר ותמיד נמצא גבול חדש - גבוה יותר, בדרך לשיאים חדשים. יש כאן שילוב של נחשול אדיר של כסף שמחפש תשואה בכל אפיק אפשרי, כאשר בשנים האחרונות האפיקים הסולידיים ( אג"ח לדוגמא) הפכו לבלתי אפשריים - למי שרוצה תשואות ריאליות ולא רק לשמור נומינלית על הכסף. במצב כזה לשוק המניות יש יתרון אדיר על כל האפיקים האחרים כאשר מדד הנאסדאק 100 היה הדובדבן שבקצפת. ובתוך הדובדבן - 5-6 מניות שהחזיקו את הכל וסיפקו למשקיעים בדיוק את מה שהם צריכים - תשואות חלומיות ברמת בטחון יחסית גבוהה. האם זה עומד להימשך תחת הנשיא החדש גו ביידן? אין לכך תשובה חד משמעית אבל מה שכן בטוח זה שסדרי עדיפויות יהיה חייבים להשתנות - לפחות עד ליציאה מהמשבר הכלכלי. סביר להניח שנתיחס לאספקטים השונים של סדרי העדיפוית האלו בהמשך הדרך אבל מה שהכי חשוב כרגע - לפתח יכולת לקרוא את המפה נכון ולדעת באיזה שלב בדיוק אנחנו נמצאים בכל רגע.


עכשיו יותר מתמיד זה מתבקש - פעולה על פי אסטרטגיה סדורה ומוכחת


ארגז כלים יומי:

הסתערות בכל החזיתות כאשר המחירים עולים ומוחקים את הירידות של השבועות האחרונים. אנחנו בסייקל לונג במצב שוק מורכב ונכון להשקיע בסקטורים החזקים יותר ובמניות שיש להן סיכוי גבוה לתשואה עודפת (המנויים שלנו ממוקדים ברמה הספציפית). וכן - גם בכיוון מעלה יהיו ירידות שאולי יאפשרו כניסות במחירים נוחים יותר.


אולי יעניין אותך:

זמינים לכל שאלה - tipsbank4u@gmail.com


התמונה המלאה בקובץ ה- COCKPIT CHART - למטה


The whole picture in the below COCKPIT CHARTCockpit Chart Tipsbank4u 9-11-20
.pdf
הורידו את PDF • 952KB


*חשוב מאד - ראה אזהרה לגבי מסחר בנכסי ה- VIX:

המסחר בנכסי תנודתיות - VIX ונגזרותיו - הינו תנודתי מאד ובעל סיכון גבוה להפסדים כבדים. המידע המוצג כאן מבוסס על נתונים טכניים נכונים ליום המסחר האחרון. מה שהיה אינו בהכרח מה שיהיה ואין לראות בסקירה זו ובכל הנאמר באתר המלצה כלשהי לרכישה ומכירה של ניירות ערך כלשהם או לבצע פעולה כלשהי בשוק ההון


The information contained in this report does not constitute investment advice and does not constitute a substitute for professional advice that takes into account the user's needs, financial condition and capabilities. Sharing it on or recommending others to take any action is the sole and exclusive responsibility of the user's sole discretion and risk. The user is responsible and assumes all risk and financial costs arising from the use of the report materials.


94 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page