top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תTipsBank4u

Cockpit Chart Nov-5-2020

ההתפרצות של המדדים אתמול מביעה כמיהה לנורמליות, שפיות ואמת - נותר רק לקוות שהשמחה לא מוקדמת מדי

תובנות - בפוסט ובקובץ ה- COCKPIT למטה


*המידע הכלול בדו"ח זה אינו מהווה ייעוץ השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכיו של המשתמש, במצבו הכלכלי וביכולותיו. המידע בדו"ח זה אינו מהווה הצעה, המלצה, או הכוונה לבצע פעילות מסחר לרכישה, מכירה או אחרת, האחריות לשימוש במידע, העברתו הלאה או המלצה לאחרים לבצע פעולה כלשהי הינייה באחריות מוחלטת ובלעדית לשיקול דעתו ולסיכון של המשתמש בלבד. המשתמש אחראי ולוקח על עצמו מלוא הסיכון והעלות הכספית שתנבע משימוש שייעשה בחומרי הדו"ח.


בטבלה למטה- אופטימיות ומגמה של שיפור אבל חייבים תוצאות סופיות ומוסכמות לבחירות


חשוב להיום:

 • סייקל המסחר - ממשיך ב- HOLD - בטווח הקצר - שיפור מהשורט של הימים האחרונים

 • סקטורים - ללא שינוי אבל עם זינוק של הטכנולוגיה אתמול - האם היא חוזרת לקדמת הבמה? הפיננסים, תעשיה, תשתיות וגם חומרי הגלם - כולם ממשיכים בעמדת חוזק מול ה- SPY ובמגמת עליה.

 • מומנטום - שיפור ניכר ובמגמת מעבר לחיובי

 • זרימת הכסף - ללא שינוי - שיפור מסוים - עכשיו 2 מתוך 4 המימדים שאנחנו מנטרים חיוביים. עדיין יש הרבה כסף שיצא מהשוק ויושב על הגדר.

 • יחס PUT /CALL -לכלל השוק שוב ירד מתחת ל- 1 =0.98

 • סנטימנט המשקיעים - ממשיך להיות שלילי עם שיפור מסוים

 • מנית אפל - עברה למגמת עליה - מובילת השוק מתחילה לצאת מהתחתית

 • דוחות החברות - עדיין - הבעיה העיקרית היא חוסר הוודאות והגישה המאוד שמרנית לגבי הצפי קדימה - השוק לא אוהב חברות במכפילים גבוהים שמשדרות הססנות וחוסר וודאות

 • קורלצית הפחד - עדיין בתוקף ! זה לא נגמר - אנחנו עדיין בתוכה

בצניחה חופשית - כמעט 17% אתמול וסגירה מתחת ל- 30 . ירידת מתח אבל עדיין מוקדם להיתפס לשאננות. יש לצפות להמשך התנודתיות למעלה ולמטה בימים הקרובים

המודל שלנו שמבוסס על עולמות ה- VIX נותן התראה מוקדמת על עלית הסיכון בשוק וגם על שינוי מגמה - לכניסה מחדש ברמת בטחון גבוהה. כל המנויים שלנו מקבלים עידכון ומתנהלים בהתאם.

 

מדד ה- LSM - LONG/SHORT MARKET

מדד חדש שהשקנו שבא לסייע במיוחד בתקופות של אי וודאות וכיוון לא ברור של השוק.


השאלות שנשאלות תמיד:

 • האם השוק כבר בשל לעליות לאחר תקופת הירידות ?

 • מה הסיכון בלהיכנס לפוזיציות שורט עכשיו לאחר שהשוק כבר ירד כברת דרך?

 • המניה עלתה כל כך הרבה ועושה סימני התעייפות - האם כאשר עושים עליה שורט עכשיו הולכים נגד השוק?

 • מתי בדיוק יגמר אפקט הבחירות ?

סייקל המסחר LONG או SHORT מספק לנו אינדיקציה טכנית כללית - אבל הוא אינו משמש ככלי יישומי.

המדד החדש שלנו משקלל פרמטרים טכניים כלליים רלוונטיים - יחד עם הכלים הייחודיים שלנו מעולמות ה- VIX.

התוצאה - אינדיקציה ברורה האם אנחנו נמצאים במצב שוק מתאים לפוזיציות לונג או שורט - וגם מה העומק שלו. ככל שהניקוד יותר גבוה (בערך המוחלט) - רמת הביטחון לסחור עם הכיוון המסומן עולה .

האזורים השונים מסומנים על הגרף יחד עם הניקוד לתאריך המצויין.

מעל הגרף יש תיאור המצב להיום - LONG/SHORT/NEUTRAL

 

לסיכום:

הכמיהה שזה כבר יהיה מאחורינו מקהה את העירנות של הרבה משקיעים והם יוצאים לחגוג ברחובות - אבל האדמה עדיין רועדת מתחת לרגליים.


המצב הבוקר משדר קצת יותר בהירות אבל יחד עם זאת לא נראה שהנשיא המכהן הולך להפוך את עורו ולהיות פתאום אזרח ממושמע שמכבד את החוקים.

התקווה היא שאמריקה עדיין מחוברת בצורה כזאת או אחרת לחוקים וערכים שהביאו אותה להיות מנהיגת העולם החופשי - גם לאחר 4 שנים של שקרים וטירלול בבית הלבן. המצפן שלנו שמחובר לדברים אמיתיים שאנחנו מנטרים ומודדים לאורך שנים עוד לא מסמן שצריך להיכנס לשוק כי רמת הסיכון עדיין גבוהה והכל יכול לקרות.

עכשיו יותר מתמיד זה מתבקש - פעולה על פי אסטרטגיה סדורה ומוכחת


ארגז כלים יומי:

הזריזים כבר קופצים על העגלה למרות שבכלל לא ברור שהיא תמשיך מכאן למעלה. ניהול סיכונים נכון צריך לרסן את ה- FOMO ולהמשיך להמתין על הקווים.


אולי יעניין אותך:

זמינים לכל שאלה - tipsbank4u@gmail.com


התמונה המלאה בקובץ ה- COCKPIT CHART - למטה


The whole picture in the below COCKPIT CHARTCockpit Chart Tipsbank4u 5-11-20
.pdf
Download PDF • 955KB*חשוב מאד - ראה אזהרה לגבי מסחר בנכסי ה- VIX:

המסחר בנכסי תנודתיות - VIX ונגזרותיו - הינו תנודתי מאד ובעל סיכון גבוה להפסדים כבדים. המידע המוצג כאן מבוסס על נתונים טכניים נכונים ליום המסחר האחרון. מה שהיה אינו בהכרח מה שיהיה ואין לראות בסקירה זו ובכל הנאמר באתר המלצה כלשהי לרכישה ומכירה של ניירות ערך כלשהם או לבצע פעולה כלשהי בשוק ההון


The information contained in this report does not constitute investment advice and does not constitute a substitute for professional advice that takes into account the user's needs, financial condition and capabilities. Sharing it on or recommending others to take any action is the sole and exclusive responsibility of the user's sole discretion and risk. The user is responsible and assumes all risk and financial costs arising from the use of the report materials.


53 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page