top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תTipsBank4u

Cockpit Chart Nov-3-2020

הבחירות היום יכולות להיות התחלה חדשה נהדרת ונראה ששוק ההון צופה קדימה באופטימיות - אבל הוא עדיין יכול לקחת בקלות את המעלית המהירה למטה

תובנות - בפוסט ובקובץ ה- COCKPIT למטה


*המידע הכלול בדו"ח זה אינו מהווה ייעוץ השקעות ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי המתחשב בצרכיו של המשתמש, במצבו הכלכלי וביכולותיו. המידע בדו"ח זה אינו מהווה הצעה, המלצה, או הכוונה לבצע פעילות מסחר לרכישה, מכירה או אחרת, האחריות לשימוש במידע, העברתו הלאה או המלצה לאחרים לבצע פעולה כלשהי הינייה באחריות מוחלטת ובלעדית לשיקול דעתו ולסיכון של המשתמש בלבד. המשתמש אחראי ולוקח על עצמו מלוא הסיכון והעלות הכספית שתנבע משימוש שייעשה בחומרי הדו"ח.


בטבלה למטה- תזוזות חיוביות בסקטורים עם התחלה של הסטת כספים לכלכלה הריאלית - הרחבה בהמשך


חשוב להיום:

 • סייקל המסחר - עבר ל- HOLD - בטווח הקצר - שיפור מהשורט של הימים האחרונים

 • סקטורים - כפי שמשתקף בטבלה למעלה - הפיננסים, תעשיה, תשתיות וגם חומרי הגלם - כולם עברו לעמדת חוזק. כפי שציינו כבר בעבר - התאוששות כלכלית ריאלית תתחיל רק כאשר הסקטורים האלו יסמנו את הכיוון למעלה. זה אולי קצת פחות נוח אם הכספים יזרמו לשם על חשבון הטכנולוגיה - אבל זהו תהליך טבעי ובריא

 • מומנטום - ממשיך להיות שלילי

 • זרימת הכסף - ללא שינוי המגמה של הכסף החכם שיוצא מהשוק עדיין נמשכת. 3 מתוך ה- 4 מימדים שאנחנו מנטרים שליליים. גם בטווחי הזמן הארוכים יותר - בעיקר החודשי משתקפת סטיה בהתהוות - גם ב- S&P500 ,גם ב- NASDAQ100 וגם ב- DOW.

 • יחס PUT /CALL -לכלל השוק ירד קמעה ל- 0.98

 • סנטימנט המשקיעים - ממשיך להיות שלילי

 • מנית אפל - ממשיכה להפגין חולשה כאשר מגמת הירידה נמשכת

 • דוחות החברות - עדיין - הבעיה העיקרית היא חוסר הוודאות והגישה המאוד שמרנית לגבי הצפי קדימה - השוק לא אוהב חברות במכפילים גבוהים שמשדרות הססנות וחוסר וודאות

 • קורלצית הפחד - עדיין בתוקף ! זה לא נגמר - אנחנו עדיין בתוכה

ירד אתמול מעט אבל עדיין ברמות שמשדרות עצבנות עם סף רגישות גבוה. יש לצפות לתנודות חריפות בשוק לשני הכיוונים. קל להפסיד כסף בימים כאלו. הפחד עדיין נוכח כאן ועכשיו.

המודל שלנו שמבוסס על עולמות ה- VIX נותן התראה מוקדמת על עלית הסיכון בשוק וגם על שינוי מגמה - לכניסה מחדש ברמת בטחון גבוהה. כל המנויים שלנו מקבלים עידכון ומתנהלים בהתאם.

 

מדד ה- LSM - LONG/SHORT MARKET

מדד חדש שהשקנו שבא לסייע במיוחד בתקופות של אי וודאות וכיוון לא ברור של השוק.


השאלות שנשאלות תמיד:

 • האם השוק כבר בשל לעליות לאחר תקופת הירידות ?

 • מה הסיכון בלהיכנס לפוזיציות שורט עכשיו לאחר שהשוק כבר ירד כברת דרך?

 • המניה עלתה כל כך הרבה ועושה סימני התעייפות - האם כאשר עושים עליה שורט עכשיו הולכים נגד השוק?

 • מתי בדיוק יגמר אפקט הבחירות ?

סייקל המסחר LONG או SHORT מספק לנו אינדיקציה טכנית כללית - אבל הוא אינו משמש ככלי יישומי.

המדד החדש שלנו משקלל פרמטרים טכניים כלליים רלוונטיים - יחד עם הכלים הייחודיים שלנו מעולמות ה- VIX.

התוצאה - אינדיקציה ברורה האם אנחנו נמצאים במצב שוק מתאים לפוזיציות לונג או שורט - וגם מה העומק שלו. ככל שהניקוד יותר גבוה (בערך המוחלט) - רמת הביטחון לסחור עם הכיוון המסומן עולה .

האזורים השונים מסומנים על הגרף יחד עם הניקוד לתאריך המצויין.

מעל הגרף יש תיאור המצב להיום - LONG/SHORT/NEUTRAL

למנויים - המדד מתעדכן כל יום וזמין בדפי המנויים באתר!

 

לסיכום:

אין מה להוסיף יותר מדי היום - אנחנו משאירים את מה שכתבנו אתמול למי שעוד לא קרא:

"זהו אנחנו בסוף של תקופה - טובה או רעה - בעיני המתבונן. מה שבטוח זה שלאחר שיוסר נושא הבחירות מעל השולחן - תיכנס ארצות הברית לתקופה של יותר עשיה ופחות פופוליזם. כתבנו על כך בהרחבה בסקירות הקודמת ולא נרחיב יותר כרגע. מה שחשוב לנו כמשקיעים תאבי חיים ושונאי הפסדים (גדולים...) בעת הזאת זה לזהות נכון את הכיוון ולא פחות חשוב - לזהות נכון את תחילתו של השינוי. אז השוק בכיוון שורט לטווח הקצר - אבל בגלל אי הודאות אנחנו לא נכנסים לפוזיציות שורט עדיין. הכסף החכם ממשיך לצאת מהשוק עם הצטרפות מתגברת של משקיעי ה- RETAIL. ה- VIX זינק בחדות בשבוע שעבר ומצביע על רמת סיכון גבוהה ומתגברת. דוחות החברות - אין קטסטרופות עדיין לפחות לא בפרונט שכולם מסתכלים עליו - אבל נמנעים מלתת לנו תחזיות ברורות קדימה. קורונה - הסגרים מתרחבים והולכים ליותר ויותר מדינות ואחוזי התחלואה עולים.

לגבי תוצאות הבחירות - כל תוצאה אפשרית תהיה טובה לנו כמשקיעים אם לאחר זמן קצר יוכרז נשיא (ישן או חדש) ויתחיל לתפקד ממשל שיהיה ממוקד בבעיות הבריאותיות והכלכליות העצומות שנוכחות כאן ועכשיו. לפי מה שמסתמן כרגע - תוצאה כזאת תתקיים רק במקרה אחד - שבו הנשיא טראמפ יזכה באופן ברור ומובהק. כפי שמשתקף מהסקרים וגם משוק ההון - הסיכויים לתסריט הזה נמוכים מאד עד בלתי אפשריים (למרות שכבר היו דברים מעולם). לצערנו אין כאן הרבה תקווה - איך אמרו כוורת: "תתעודד המצב יכול להיות הרבה יותר גרוע... אז הוא התעודד והמצב באמת נעשה הרבה יותר גרוע..."

ובכל זאת בצד החיובי - לאחר שנים של עבודה וחקירות מעמיקות יש לנו עכשיו כלי יוצא דופן שמתאים בדיוק לקבלת ההחלטות הנכונות במצב הנוכחי. מדד ה- LSM החדש יוכל לעזור לנו להבין נכון את עומק המשבר (ליהנות מרווחי שורט) או לחילופין לזהות בזמן הנכון את סיבוב הכיוון (וליהנות מרווחי לונג) בריצה כלפי מעלה."

עכשיו יותר מתמיד זה מתבקש - פעולה על פי אסטרטגיה סדורה ומוכחת


ארגז כלים יומי:

חזרנו ל- HOLD בסייקל המסחר לטווח הקצר (שיפור מסוים) ועמדת המתנה זה הדבר הנכון ביותר לעת הזאת (ללכת לים לימי שמש אחרונים...)


אולי יעניין אותך:


זמינים לכל שאלה - tipsbank4u@gmail.com


התמונה המלאה בקובץ ה- COCKPIT CHART - למטה


The whole picture in the below COCKPIT CHARTCockpit Chart Tipsbank4u 3-11-20
.pdf
Download PDF • 947KB


*חשוב מאד - ראה אזהרה לגבי מסחר בנכסי ה- VIX:

המסחר בנכסי תנודתיות - VIX ונגזרותיו - הינו תנודתי מאד ובעל סיכון גבוה להפסדים כבדים. המידע המוצג כאן מבוסס על נתונים טכניים נכונים ליום המסחר האחרון. מה שהיה אינו בהכרח מה שיהיה ואין לראות בסקירה זו ובכל הנאמר באתר המלצה כלשהי לרכישה ומכירה של ניירות ערך כלשהם או לבצע פעולה כלשהי בשוק ההון


The information contained in this report does not constitute investment advice and does not constitute a substitute for professional advice that takes into account the user's needs, financial condition and capabilities. Sharing it on or recommending others to take any action is the sole and exclusive responsibility of the user's sole discretion and risk. The user is responsible and assumes all risk and financial costs arising from the use of the report materials.


53 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page